• 0532 666 63 92
  • info@antalyawebajans.com

Android N’nin Tanıtılacağı Tarih Belli Oldu!

Android N’nin Tanıtılacağı Tarih Belli Oldu!

Google’ın CEO’su Sundar Pichai, Android N’nin ne zaman duyurulacağını resmi Twitter profilinden attığı tweet’le açıkladı.

Sundar Pichai, Twitter hesabından attığı tweet’le Google Geliştirici Konferansı’nın hangi tarih aralığında yapılacağını duyurdu. 

18-20 Mayıs 2016 tarihinde yapılacak olan konferans, elbette Android N’nin tanıtımıyla çok daha heyecanlı olacak.

Konferans, Mark Zuckerberg’in memleketi olan Palo Alto yakınındaki Mountain View’da, Shoreline Amfitiyatro’da gerçekleştirilecek.

Yüksek ihtimalle Android Nutella adıyla gelecek olan işletim sisteminin son sürümü, cihazlara birçok yeni özellik kazandıracak. Doze özelliği ile bataryaların optimizasyonu için bazı yenilikler getirecek olan Android N, düşük RAM’lere sahip cihazların dahi yüksek performansla çalışmasını sağlayacak. 

iOS 9’lu iPad’lerde olduğu gibi Android N ile cihazlarda çoklu pencere özelliği olacak ve kullanıcılar, isteklerine göre uygulamaları ekran üzerinde ayrı ayrı açabilecekler.

Bir diğer yeni özellik ise Android N’nin cihazlara yeni bir mesajlaşma özelliğinin getirebileceği yönünde fakat bu özelliğin Hangouts’tan daha farklı fonksiyonlara sahip olması bekleniyor.