• 0532 666 63 92
  • info@antalyawebajans.com

Bilgisayarınızı Android'e Dönüştüren Program:Remix

Bilgisayarınızı Android'e Dönüştüren Program:Remix

Geçen sene düzenlenen CES 2015'e katılan Jide adlı bir firma, bu etkinlikte Microsoft Surface'in bir klonunu tanıtmışlardı. 3 eski Google çalışanı (Jeremy Zhou, David Ko, and Ben Luk) tarafından kurulmuş olan Jide'ın etkinliğe tamamen Surface'in çakması olan bir cihazla katılması, onları sadece 1 sene içerisinde zengin etti. Eskiden Google'da mühendis olan 3 ortak, bu cihazlarında "Remix OS" adındaki bir işletim sistemini kullanmışlardı ve işletim sistemi yapı olarak oldukça iyiydi. İşletim sistemlerinin büyük bir ilgi görmesinin ardından bilgisayarlarda bu işletim sistemi çalıştıran bir cihaz üzerinde çalışmalara başlayan Jide çalışanları, bir Kickstarter kampanyası olarak başlattıkları 70 dolarlık Remix Mini adlı cihazdan 1.6 milyon dolar kazanmayı başardılar.

    Bu sene gerçekleşen CES 2016'ya da katılan Jide, etkinlikte Remix OS 2.0'ı tanıttı. Remix Mini son derece küçük bir depolama cihazı. Bu cihaz içerisinde Jide ekibinin yazılımını yaptığı Remix işletim sistemi bulunuyor. Bilgisayara takmanızın ardından birkaç dakika içerisinde yüklemesini yapabildiğiniz Remix OS, bilgisayarınızdan Android, Chrome ve Windows işletim sisteminin karması olan bir işletim sistemini kullanabilmenizi sağlıyor. Android uygulamalarını kullanabildiğiniz, Windows'un ve Chrome'un pratikliğinden yararlanabildiğiniz Remix işletim sistemi belirtilene göre ücretsiz olacak.

Firma kendi sitesinden yayınladığı yazıda Remix OS 2.0'ın Ocak ayının ortalarında kullanıma sunulacağını belirtti. Yani isteyen herkes Remix'in internet sitesinden işletim sistemini indirebilecek, işletim sistemini sıradan bir USB'ye taşıyabilecek ve USB'yi takmasıyla birlikte işletim sistemini kullanabilecek. Her türlü bilgisayara uyumlu olan işletim sisteminin bilgisayarlarda çalışabilmek için tek gereksinimi bulunuyor, o da bilgisayarın x86 yapısıyla uyumlu olması.

Remix işletim sisteminin sitesine buradan ulaşabilirsiniz.