• 0532 666 63 92
  • info@antalyawebajans.com

Responsive Web Site Tasarımı

Responsive Web Site Tasarımı

İhtiyaçların değişen teknolojiye ayak uydurmasının gerekliliği, web tasarım sektöründe de yeni bir kavramı getirmiştir.

Eskiden internet sitesi yaptırmak istediğinizde , konuya hakim bir firmadan bu hizmeti alır ve bilgisayarlardan ziyaretçilerin sitenize girmesini beklerdiniz.Yani işin özü, internet sitenize giriş için tek kapı vardı o da bilgisayarlardı. 

Günümüzde artık internet sitesine giriş için birden fazla kapı aralandı.Nasıl mı ?

Cep telefonları , Tabletler...

Responsive yani Mobil uyumlu web sitesi nedir ? 

Bir web sitesinin mobil uyumlu olduğu nasıl anlaşılır, mobil uyumluluğun seo ve arama sonuçlarına etkisi-katkısı varmıdır ?

Mobil kullanım için tasarlanmamış internet siteleri,yani mobil uyumlu olmayan web siteleri  ziyaretçileri olumsuz yönde etkilediği gibi ayrıca ürün veya hizmetinizi doğru bir şekilde tanıtmanızı da engelleyecektir. Günümüzde internet kullanıcıları artık sadece ofis veya ev bilgisayarlarında ve tarayıcılarından internete erişmiyor. Aksine mobil cihazların internet tarayıcıları her an, her ortamda daha fazla kullanılarak internet erişimi yapılıyor. Mobil site uyumluluğu da tam bu noktada ele alınması gerek önemli bir konu halini alıyor.

Web sitenizi yaptırdınız çok şık ve modern görünüyor.Sizi, kurumunuzu, ürün ve hizmetlerinizi tam olarak yansıttığını düşünüyorsunuz. Peki aslında sizin hitap ettiğiniz kitlenin internet erişiminin daha çok hangi kaynaktan geldiğini araştırdınız mı? Çoğunluk mobil tarayıcı üzerinden ise ve web sitenizin mobil uyumluluğu yani Responsive yapısı yok ise siz aslında kitlenize ulaşamıyorsunuz demektir. Web siteniz için harcadığınız, zaman, emek ve maliyet aslında her şeyi çöpe atmaktan başka bir şey olmayacaktır.

Daha tehlikelisi ise ürün veya hizmetiniz rakiplerinizden daha önde, daha başarılı olsa bile rakipleriniz her zaman internette sizden önde olacaklardır.

Mobil uyumlu web sitesinin  eksikliğini veya yetersizliğini rakamlara yansıttığımızda ise;

Sektörünüze göre, siteye erişim saatine göre , kayıp oranınız yüzde 80 lere kadar ulaşabilmektedir. Böyle bir kaybı göze almaktansa sizi, işinizi, hizmet verdiğiniz kitleyi tanıyıp buna uygun kurumsal bir mobil web sitesi planlaması yapabilecek uzman ekibimizle sizleri ofisimize bekliyoruz.

İnternet sitesi performansınızı ,rakiplerinizi ,hizmet veya ürün grubunuzu inceleyerek, bulunduğunuz noktadan ulaşmanız gereken noktaya sizi hızlı bir şekilde ulaştırmak için elimizden gelen çabayı göstereceğimizden emin olabilirsiniz.