• 0532 666 63 92
  • info@antalyawebajans.com

İphone 7 Li-Fi destekli olabilir.

İphone 7 Li-Fi destekli olabilir.

iOS 9'un kodlarında yer alan LiFiCapability ibaresi iPhone 7 modelinin Li-Fi teknolojisini destekleyeceğinin habercisi olabilir.

iOS 9'u kurcalayan bir Twitter kullanıcısı LiFiCapability ibaresine ulaştı. Anlaşılan Apple yeni telefonu için Li-Fi testlerine başlamış.

Hepimizi kafasına takılan soruda Li-Fi nedir olacaktur. Li-Fi günümüzde kullanılan wi-fi nin ortalama  hızında 100 kat daha hızlı olan teknolojidir. 

Laboratuvar deneylerinde saniyede 224 GB indirme hızına ulaşan Li-Fi teknolojisi ile HD kalitedeki filmleri 1 saniyeden kısa sürede indirebileceksiniz. 

Şuan kullandığımız Wi-Fi veri iletimini radyo dalgaları ile yapmaktadır. Fakat Li-Fi bundan farklı olarak verileri ışık yoluyla aktarımıbı sağlamaktadır. Fakat Li-Fi teknolojisinin bazı dezavantajları var. Bu da gerekli ışık kaynağının kurulduğu ortamdan başka bir yerde kullanılamaz olmasıdır. Yani bu şu anlama geliyor cihazınızı yan odaya bile götüremezsiniz. Tek odada bulundurmanız durumunda ışık hızıyla internete bağlanabileceksiniz. Bu teknoloji Apple'ın desteğiyle günümüze uyarlanması beklleniyor.