• 0532 666 63 92
  • info@antalyawebajans.com

Seo Terimleri

Seo Terimleri

§  Link Nasıl Alınır? : Tıklanacak Metin şeklinde alınmaktadır. Html’i temel düzeyde bilmenizde fayda var.

§  Anchor Text Nedir : Yukarıdaki örnekte olan tıklanacak metin yazısı bir anchor texttir. Bu metin içeriğine yükselmek istenilen anahtar kelime yazılır.

§  Long Tail Keyword : Klasik anahtar kelimelere göre uzun kelimelerdir. Ziyaretçinin arama yaptığı uzun kelimelere odaklanılır ve hedef kitleye ulaşım daha kolaydır. Seo anlamında geri dönüşü tek anahtar kelimeye göre yüksektir. Örneğin alışveriş kelimesinde ilk sayfada olmak istiyorsunuz. Alışveriş kelimesine yapacağınız link çalışmaları ile başarı sağlayamazsınız. Bunun yerine uzun kuyruklu kelimeler denemelisiniz. Alışveriş örneği için Güvenli Online Alışveriş Sitesi vb türevi kelimeler kullanılabilir. Böylece online alışveriş, alışveriş, alışveriş sitesi,  online sitesi, alışveriş siteleri vb gibi bir çok kelimede başarı sağlanabilir.

§  Dofollow ve Nofollow : Başka sitelere verdiğiniz linklerin arama motorları tarafından dikkate alınmasını istemiyorsanız nofollow kullanmalısınız. rel=”nofollow”>Tıklanacak Metin örneğinde vereceğiniz link arama motorları tarafından izlenmeyecektir. Dofollow ise bunun tersidir. Link çalışmalarında dofollow ve nofollow dengesini tutturmalısınız.

§  Yerel Seo Teknikleri : Off page seo çalışması yapmadan önce yapacağınız çalışmanın yerel olup olmayacağına karar vermelisiniz. Yerel seo teknikleri sayesinde büyük bütçeler harcamadan bulunduğunuz bölgedeki hedef kitlenize ulaşabilirsiniz.

§  Benzer Sektörlerdeki Linkler : Dikkat etmeniz gereken bir konudur. Çalışmalarınızda birebir aynı sektörler yerine benzer sektörlerden linkler almak mantıklıdır. Araba kiralama siteniz varsa hiç bir rakip firma size link vermez. Bu durumda tatil sitesi, yedek parça, forumlar vb gibi yerlerden linkler verilebilir.

§  Footer Link Tercih Edilmeli Mi? : Footer link geçmişte bolca kullanılmaktaydı. Otoriter siteniz bulunuyorsa sitenizin durumuna göre değerlendirerek sizin karar vermeniz gerekiyor.

Hacklink Nedir? : Hackerlar tarafından ele geçirilen sitelerin ziyaretçilerinin/site sahibinin fark etmemesi için eklenen gizli linklere denmektedir.