• 0532 666 63 92
  • info@antalyawebajans.com

Başarılı Bir E-Ticaret Sitesi için ipuçları

Başarılı Bir E-Ticaret Sitesi için ipuçları

Antalya'da E-Ticaret Sistemleri

Son dönemin en revaçta işlerinden biridir E-Ticaret. Web teknolojileriyle bir şekilde ilgili hemen herkesin aklında mutlaka bununla ilgili bir iş modeli ve projesi bulunuyor. İş fikirlerini hayata geçirmek isteyen girişimcilerin çalacağı kapılardan belki de en önemlisi web sitesinin oluşturulması ve kodlanmasıdır. Antalya E-Ticaret yazılımlarıyla ilgili çok fazla alternatif var gibi görünse de, aslında genellikle birbirinin çok benzeri hatta ikizi, hazır paketlerden birini kullanmak zorunda kalıyorsunuz. İşte tam bu noktada yeni bir E-Ticaret girişimcisi olarak şuna karar vermeniz gerekiyor;

Ucuz fakat hazır E-Ticaret sitesi mi, yoksa bana özel tasarlanmış bir site mi?

Bütçeniz elveriyorsa mutlaka kendi E-ticaret sitenizi tasarlatmanızı öneriyoruz.

Başarılı ve işinde uzman bir ekiple çok kısa bir zamanda E-Ticarette yükselebilirsiniz.

Biz bugün Antalya web tasarım ailesi olarak sizlere başarılı bir E-Ticaret sitesinde nelere dikkat etmeniz gerektiğini kısa ve öz olarak şöylece sıralamak istiyoruz.

Antalya Web Tasarım Ve Seo Hizmeti

- Birinci önceliğimiz, sitemizin çarşamba pazarı gibi karman çorman olmaması gerektiğidir. Basit ve anlaşılır bir site tasarlatmanız çok önemlidir. Siteye giren ziyaretçiyi tabiri caizse labirentlere sokmaya kalkarsanız bırakın ürün satmayı, siteye girecek ziyaretçi bulamazsınız. Bulamazsınız. Web siteniz estetik bir tasarıma sahip olmalı ama karışık olmamalıdır. Müşteri adayı ziyaretçimiz siteye girdiği andan itibaren içeride kaybolmadan, kolay ve basit bir şekilde aradığını bulmalı, incelemeli ve satın alma işlemini de kolayca yapabilmelidir.

- İkinci önceliğimiz, mutlaka ve mutlaka doğru ürün kategorilendirme yapabilmelisiniz. Ürün filtrelerimiz olmalı ve ziyaretçi bu filtreler yardımıyla tercihlerine uygun süzme yapabilmelidir.

- sitenize koyacağınız kullanışlı bir arama çubuğu olmalıdır.   Arama çubukları E-Ticaret sitelerinin en fazla kullanılan özelliğidir. Bu özellik ziyaretçinin satın alma eğilimini arttıran en önemlik araçlardan birisidir.

- Alışveriş Sepeti

Online alışveriş sitelerinde alışveriş sepeti tüm sayfalarda aktif olmalıdır. Ziyaretçi dükkânınızda gezinirken her an sepete ekleme özelliğini kullanabilmeli ve istediği zaman alışverişini tamamlayabilmelidir.

- Web sitenize kişilik kazandırın

E-Ticaret sitenizin renkleri, görselleri ve içeriği mutlaka ürün ve hizmet sektörümüzü hatırlatacak-anımsatacak şekilde olmalıdır. Bunu başarabilirseniz, sitenize giren ziyaretçi kendisini o sitenin bir aile üyesi gibi görecektir.Bu size sadık müşteriler kazandırır.

-Temiz ve Düzenli bir Web Sitesi

Her şeyi bir yere sığdırmaya çalışmayın. Temiz sade ve beyaz tonların hakim olduğu web siteleri her zaman bir adım öndedir. Bununla birlikte içerik yazılarınız anlaşılır ve tatmin edici olmalıdır.

- Ödeme İşlemleri

 Ziyaretçiyi ikna etmeyi başardınız ve satın alma işlemine karar verdi.Emin olun en fazla müşteri kaybının yaşandığı yer Ödeme işleminin yapıldığı aşamadır.Bu konuyu başlı başına bir konu olarak ileride anlatacağız ama şimdilik şu kadarını söylemeliyiz ki , Ödeme işlemi ne kadar Basit ve hızlı olursa o kadar çok satış yaparsınız.Ödemenin yapıldığı aşamada güven -gizlilik -şeffaflık kelimelerine uygun bir konseptiniz olsun.

- Müşteriyi anlamak

Konu E-ticaret olunca çoğumuzun unuttuğu bir gerçekte şudur.Sitenize gelecek olan ziyaretçi sizin gibi bir insan evladıdır.Yani müşteriler uzaydan sitemize giriş yapmıyorlar. Lütfen. Lütfen müşteriyi anlamaya, empatiye ve psikolojiye çok çok fazla önem verin. Aslında offline veya online hiç fark etmez , ticaretin sırrı biraz da burada yatıyor bence...

Yazımızı okumaya değer bulduysanız lütfen çevrenizle de paylaşın.

Diğer blog konularımız için buraya bakabilirsiniz.