• 0532 666 63 92
  • info@antalyawebajans.com

Adwords Reklamlarını Etkili Kullanmak

Adwords Reklamlarını Etkili Kullanmak

Adwords reklamlarını en etkili nasıl kullanabilirim?

İnternet’te bir şeyler arayanların en çok kullandıkları arama motoru Google’dır. Bu piyasadaki üstünlüğünden dolayı Google reklamlarda da em önemli oyunculardan biridir. Ürün ve hizmetlerini duyurmak isteyen web sitesi sahipleri Google Adwords reklamları vererek, arama sonuçlarında öne çıkmaya ve dikkat çekmeye çalışırlar. Verdiğiniz Google Adwords reklamlarının daha etkili olması için bazı hususlara dikkat etmelisiniz.

Öncelikle anahtar kelimelerinizi iyi belirleyin. PVC kapı pencere üreten bir firma iseniz, kendinizi müşterilerinizin yerine koyarak hangi kelimeleri kullanarak arama yapıyorlarsa o kelimelere yönelik reklamlar oluşturun. Çoğunlukla metin şeklinde reklam verildiği için insanların dikkatini çekecek sloganlar kullanmak ta reklamlarınıza tıklanma oranını arttıracaktır. Bunun için farklı reklam tipleri oluşturup deneyerek hangisinin daha iyi performans gösterdiğini belirleyebilirsiniz. Öncelikle reklam metni için oluşturacağınız başlığı iyi seçmeye çalışın. İlgi çekici başlıklar seçin. Reklam başlık metninde karakter sınırlaması olduğu için dikkat çekici bir başlık seçmek işin en önemli kısımlarından biridir.

Oluşturduğunuz reklam ile reklama tıklandığında gönderdiğiniz web sitenizin ilgili sayfası birbiri ile alakalı olmalıdır. Genel bir e-ticaret sitesi, cep telefonu ile ilgili bir reklam oluşturduğunda ve bu reklama tıklandığında o ticaret sitesinin küçük ev aletleri sayfasına yönlendirmek etkili olmayacaktır. Ayrıca insanları yönlendirdiğiniz sayfa aradıkları şeyi kolaylıkla bulmalarına yardımcı oluyorsa satışlarınızı arttıran bir durum ortaya çıkacaktır.

Reklam başlığı yanında reklam açıklaması da insanların dikkatini çeker yönde olmalıdır. İnsanların dikkatini çeken bir metin oluşturmalısınız ki insanlar o reklama tıklasınlar. Özellikle indirim ve promosyon gibi kampanyalarınızı duyuracağınız reklamlar daha çok ilgi çekecektir.

İlgi çekici metin yazmakla işiniz bitmiş olmaz, insanları harekete geçiren bir çağrıda bulunmalısınız. Bizi arayın, satın alın, rezervasyon yapın gibi ifadeler reklam metninde mutlaka yer almalıdır.

Reklam verme amacınızı iyi belirleyin. İnsanlar işletmenize telefon etsinler mi istiyorsunuz, işletmenizin web sitesini ziyaret etmelerini mi istiyorsunuz yoksa işletmenize gelmelerini mi istiyorsunuz. Amacınıza göre oluşturacağınız reklam farklılık gösterecektir.

Tüm bu anlatılanlarla ilgili Google Adwords paneli size yardımcı olacaktır. Bu işleri kendiniz yapabileceğiniz gibi Google reklamlarda uzmanlaşmış bir firmaya da reklamlarınızı emanet edebilirsiniz.