• 0532 666 63 92
  • info@antalyawebajans.com

Alan Adı Nedir ?

Alan Adı Nedir ?

Alan adı ( Domain ) Nedir?

Şirketinizin internetteki adı-markası-bilinilirliğine alan adı denir.

Ziyaretçiler sizi ararken adres çubuğuna www ile başlayan kelimelerle veya (google gibi) arama motorlarına ilgili kelimeleri yazarak ulaşmayı denerler.Bu konunun anlaşılabilirliği için kısa bir örnekle açıklamamız gerekirse ;

Diyelim ki şirketinizin adı ' Abc Matbaacılık ' olsun. Hizmet alanınızın da Kartvizit ve düğün davetiyesi üzerine yoğunlaştığını varsayalım. Siz internet sitesi yaptırıp daha fazla müşteriye ulaşmak ve satışlarınızı arttırmak istiyorsunuz.

Antalya Web Tasarım Domain Danışmanlığı

İşte burada alan adı için bir karar vermeniz gerekmektedir.Sitenizin adı www.abcmatbaacilik.uzantı mı olsun , yoksa www.kartvizittasarimi.uzantı ve www.dugundavetiyesi.uzantı mı olsun ?

Eğer abcmatbaacilik alan adını seçerseniz Google gibi arama motorlarında , kartvizit ve düğün davetiyesi aramalarında görünmeniz biraz zor.Bunun istisnası güçlü ve bilindik bir markanızın olmasıdır.Yani kağıt mendil yerine selpak dedirtecek kadar güçlü bir marka oluşturduysanız , zaten bu yazıyı okumanız bir yana , bizlere bu konuda ders verecek durumdasınız demektir.Markanız bu kadar güçlü ve bilinir değilse o zaman ne yapmanız gerekiyor peki.Bu durumda hem markanızın (www.abcmatbaacilik) hem de ilgili kelimelerden oluşan ikinci ve destekleyici (www.kartvizittasarimi) alan adını mutlaka almanız gerekmektedir.

Antalya Seo Uzmanı Ve Web Yazılım

Alan adı o kadar önemlidir ki rekabet olan sektörlerde , bu alan adları milyon dolarlara satılabilmektedir.Antalya web tasarım ailesi olarak sizlere , sektörünüzde ilk sayfaya çıkmanıza yardımcı olacak alan adı danışmanlığını ve hizmetini vermekten memnun olacağımızı belirtiriz.Kısaca yanlış alan adı seçimi , hem markanızı zedeler , hem rekabet şansınızı ortadan kaldırır.