• 0532 666 63 92
  • info@antalyawebajans.com

Kurumsal seo

Kurumsal seo

Antalya web tasarım olarak kurumsal seo hizmetlerinden de bahsetmek istiyoruz.

Kurumsal SEO Ve Kanallar Arası Performans

Akıllı Arama

Ücretli arama ve organik arama işleri , aynı dokunma noktasını işgal eden ele alınan – SERP. Tarihsel olarak, ücretli ve organik arasındaki örtüşmesi pek geniş değildi: Genellikle ücretli arama yöneticileri, kendi kampanyalarını ve açılış sayfalarını organik hedefler veya performans açısından çok az bir şey geliştirdiler.

Bugün, ücretli arama yöneticileri, SEO meslektaşları ile daha yakından çalışmakta, örneğin, SERP’nin üstünde organik bir gayrimenkul bulunmayan önemli organik konular için ödenen yatırımları koordine etmektedirler.

Birçok tıklama başına ödeme (PPC) yöneticisi bir adım daha ileri gider: Akıllı içerik parçalarının hedeflediği kullanıcı soruları incelenir ve ücretli arama kampanyaları için teklif vermeye başlarlar.

Bu sayfalar kendi sorguları için tam olarak ayarlandığından ve entegre harekete geçirme eylemi (TOA) ve içerik önerileri nedeniyle çok iyi performans gösterdikleri için geleneksel olarak ödenen arama kampanyalarından daha iyi performans gösterirler.

Örneğin, birlikte çalıştığımız bir şirket ortalama kalite puanlarını akıllı içerikli PPC kampanyaları için yaklaşık iki katına çıkardı; bu da, tıklama başına maliyeti düşürmesine, bütçeniz için toplam tıklamaları artırmasına ve web sitesi üretimini önemli ölçüde artırmasına yardımcı oldu.

Akıllı e-posta pazarlaması

Kurumsal SEO Ve Kanallar Arası Performans

Akıllı bir içeriğe yer vermek, e-posta pazarlamasına kolayca adapte edilebiliyor . Konu, müşterinin sesini kullanarak geliştirildiğinde, hedef kitleyle hızla yayılan konu başlıklarını e-posta ile göndermekte ve bu da e-posta açık oranları artırmaktadır.

Bazı akıllı içerik çerçevelerinin  erken benimseyenler, e-posta gövdesine dahil ederek yeni içeriklerinden yararlanırlar. Ayarlanmış kopyalar ve görüntüler, dahili BTÖ’ler ve daha ileri okuma önerileri, e-posta tıklamaları ve web sitesi ziyaretlerini yönlendirmek için son derece iyi çalışmaktadır .

Siteye indikçe, ziyaretçilere yeni çıkan konularda hizmet ve düşünce liderliğini sağlamlaştırmak için tutarlı bir içerik stratejisi aracılığıyla geliştirilen diğer çekici içerikler de tanıtılmaktadır .

Akıllı Sosyal Medya

Son olarak, akıllı içerik sosyal kampanyaları için de çalışır. Markaların akıllı içeriğini web sitesinden LinkedIn, Facebook ve Twitter yazıları ve makaleleri haline dönüştürdüklerini gördük.

İçerik, müşterinin sesini sadık bir şekilde kullandığından, akıllı içeriğe sahip olan ve akıllı içeriği paylaşan sosyal medya kullanıcılarıyla iyi bir şekilde etkileşime giriyor . İçeriğin toplumsal güçlendirilmesi, akıllı içerik çerçevesinin kilit öğretisidir; yazarlar yeni içeriğini yayınlanmaya başladıklarında tanıtmaktadırlar.

Kurumsal SEO Ve Kanallar Arası Performans

Bütünleşme

Akıllı içerik, müşterinin sesine ve performans ilkesine olan ilgisine dikkat çekerek pazarlama pazarlama alanına büyük avantaj sağlıyor .

Akıllı içerik SERP’lerde kazanma ihtiyacından dolayı doğmuş olsa da, ileriye dönük düşünen markaların başlangıçtaki içerik yatırımlarından yararlandığını ve müşterilere etkileşimi yönlendiren tutarlı ve ilgi çekici deneyimler kazandırmak için kanallar ve temas noktalarından büyük fayda sağladığı ortaya çıkıyor .

Web sitenizin, blogunuzun, görüntülü reklamları, e-postalar, sosyal medya , e-kitaplar, teknik makaleler, videolar, sıkça sorulan sorular ve destek kaynakları gibi dilini ve mantığı daha iyi anlayarak müşteri niyetini ve sözcük seçimini bilinmelidir .

Bu işlemlerin getirisi doğal olarak daha iyi görünürlük , daha yüksek trafik , dönüşümler ve gelir olacaktır .

Bir Kontrol Listesi

Aşağıda belirtilecek olan , düşünce , alaka düzeyi , etkinlik , dönüşüm ve katkı yakalama becerilerini artırmak için SEO bilgilerinin birden fazla kanala nasıl en iyi şekilde ekleneceğine bakarken kullanışlı bir kontrol listesi bulunmaktadır.

SEO ve Analitik                                          

Çoğu kuruluşta, izleyip optimize etmek için SEO programına bağlı yukarı akış analizleri bulunur. Şimdi, markalar SEO programının atıf doğruluğunu ve yatırımın getirisini (ROI) artırmak için aşağıya doğru bakmalıdır.

Satış operasyon yöneticisinin adını bildikleri ve onlarla bir görüşme yaptıklarında toplulukta genellikle B2B (B2B) müşterilerine soruyoruz. Bu ilişkileri oluşturmak , pazarlamacıların, fırsatlar satış çevrimi boyunca kapalı kazanılana çekilmesi nedeniyle SEO tarafından üretilen trafiği etiketleyip korumaya yardımcı olur.

Bağlanılması gereken bir diğer analitik nokta, pazarlama performansını ölçmekten sorumlu olan Finansal Planlama ve Muhasebe (FP & A) yöneticisi ile finanste. Bu durumda, doğru hesaplamaları yapmalarına yardımcı olmak için kanallar ve izleme sistemi hakkında temel eğitim gereklidir.

SEO halkla ilişkiler / yatırımcı ilişkileri / analist ilişkileri

Tüketicinin niyetini anlamak , pazarlamacıların ortaya çıkan eğilimleri görmelerini ve bunlardan etkilenmelerini sağlayarak, arkasında kanıtlanmış talep ile bir mesajlaşma planı oluşturmalarına yardımcı olabilir. Halkla ilişkiler, yatırımcı ilişkileri ve analist ilişkilerinin ortak noktası olan şey, şirketi, ürününü ve performansını belirli bir ışıkla çerçeveleyen bir hikaye ile konumlandırmaya çalıştıklarıdır. Tüketici ve analistler bir arama motoruna sorarak bir şirkette sık sık çalışmaya başlarlar. Bir marka ve ürün arama sonuçlarının üst kısmında görünmezse, göreceli gücünü zayıf yansıtır ve pazarlamacının attığı her hikayeyi zayıflatır. Birçok izlenebilir dijital yolculuk SERP’lere başlar, bu nedenle site içeriğinin geliştirildiğinden ve SERP’lerdeki safların etkili halk, yatırımcı ve analist ilişkileri için gerekli olduğundan emin olun.

SEO Ve Web sitesi

Web sitesi, çoğu şirket için en önemli pazarlama varlıklarından biridir. SEO müdürü, siteyi ve sağladığı kullanıcı deneyimini organize etmeye ve optimize etmeye yardımcı olmak için benzersiz bir konuma sahiptir. SEO’lar bazen sitenin taksonomisini, organizasyonunu ve mantığını düşünen tek kişilerdir. Sitenin mantığı kötüyse, kullanıcılar sadece birkaç saniye vazgeçebilir.

Menüler, en standart web sayfalarında en çok etkileşim sağlayan site öğeleridir. Kullanıcı niyetini anlamak, pazarlamacıların menüleri doğru almalarını sağlar.

Menülerden sonra, site aramasının, insanlara siteyi keşfetmelerine yardımcı olmak ve başka bir yerden vazgeçmek ve gidilmek yerine aradıklarını bulmak için iyi çalışıyor olması gerekiyor.

Site hızı, kullanıcı deneyimi ve SEO performansı için harika ve SEO yöneticisi, resimleri en iyi duruma getirme, önbellekleme ve en iyi performans için kod hakkında tavsiyelerde bulunabilir.

Son olarak, SEO denemeleri çalıştırmak için diğer işlevlerin çoğundan daha eğilimli ve yoğun bir pazarlama organizasyonunda daima daha savunuculuk ve destek ihtiyacı duyan bir disiplindir.

Daha detaylı bilgilere ana sayfamızdan ulaşabilirsiniz …

Seo danışmanlığı …

Sonuç

SEO’nun ve içeriğin yakınlaşması pazarlamacılar için SEO’yu pazarlama teknolojisi yığınlarının kalbine entegre etmek için yeni yollar açıyor. ( AI ) ilk teknolojilerini benimseyen ileriye dönük düşünen pazarlamacılar bu pozisyonu benimseyebilirler .

SEO, tüm pazarlama organizasyonlarında geniş kapsamlı faydalar sağlamaktadır ve oluşan bütün fırsatı kaçırmamamız hayati önem taşımaktadır.

Sizlere Antalya web tasarım ajansı olarak bilgi vermeye devam edicez bizi takip etmeyi unutmayınız.