• 0532 666 63 92
  • info@antalyawebajans.com

Micro Site Nedir

Micro Site Nedir

Micro Site Nedir?

Micro site, bir başka deyişle kampanya sitesi küçük web siteleridir. Micro sitenin temel amacı bir ürün ya da hizmetin tanıtımını yapıp ön plana çıkartmaktır. Çoğunlukla tek sayfadan oluşan micro sitelerin asıl hedefi sunulan ürün ya da hizmete müşterileri odaklamaktır. 

Micro Site kimler tarafından nasıl ve nerede kullanılmaktadır? 

Sitenizde satışa sunduğunuz ürün ya da hizmetin öne çıkmasını ve bundan geniş bir kitlenin haberdar olmasını istiyorsanız en büyük ihtiyacınız Micro Sitedir. Sahip olduğunuz Micro Site sizinle aynı sektörde bulunup aynı ürünün ticaretini yapan rakiplerinizden ayrılmanıza ve onların önüne geçmenize yardımcı olur. 

Kobi’ler İçin Micro Sitenin Önemi Nedir? 

Mesela Elektronik eşyalar satan bir firmaysanız asıl web siteniz dışında şarj aletleri satışı yapan bir micro site oluşturabilirsiniz ya da kırtasiye eşyaları satan bir firmaysanız yine aynı şekilde kendi web siteniz dışında test kitapları satışı yapan size özgün ihtiyacınızı belirleyip ulaşacağınız hedef kitlenizi genişletebilirsiniz. 

İhtiyaçlarınız doğrultusunda oluşturcağınız bu micro siteleri kendi domaininiz üstüne yapabileceğiniz gibi mevcut sitenizin alt domaininde de bulundurabilirsiniz. 

Aslında internette sıklıkla alışveriş yapan herkes yaptığı aramalar doğrultusunda farkında olmasa da birçok Micro Siteyi ziyaret ediyor. Örneğin, Antalya’da yaşayıp web site tasarımı yaptırmak isteyen bir müşteri arama motoruna  yaptırmak istediği firma ya da şirket adını yazmak yerine ihtiyacı doğrultusunda, mesela, Antalya web tasarım şeklinde yazarsa Web tasarım Antalya alanında hizmet veren diğer şirketlerden sıyrılıp arama sonuçlarında listenin en üstünde çıkan siteler Micro Sitelerdir. 

Daha açıklayıcı olması açısından bir diğer örnek ise mesela çamaşır makinesine ihtiyacı olan bir müşteri yine aynı şekilde arama motoruna belirli bir firmanın adını yazmak yerine direk çamaşır makinesi olarak aratırsa çamaşır makinesi satışı yapan bir firmanın bu aramada rakiplerini geçip en başa çıkabilmesi için Micro Siteye sahip olmalıdır.