• 0532 666 63 92
  • info@antalyawebajans.com

Seo İçin Görseller Önemli Mi ?

Seo İçin Görseller Önemli Mi ?

Seo Ve Görsellik

Alışveriş mağazalarının vitrini olmasa çok tuhaf olurdu değil mi :) İnsanların göz zevkine hitap etmeden , onlara bir şey satmak çok zordur.

Bugün sizlere Antalya Seo uzmanı ekibimizle , Google için görsellik ve medyanın seo için etkisini anlatmaya çalışacağız.

Makalemizin kahramanı ayşe hanım , ofisindeki bilgisayarından son model elbise modelleri kelimesini google 'dan arattırmaya başladı.Arama sonucunda görsellere geldi ve resimlerin içinde gezinmeye , kendisine en uygun elbiseyi seçmeye çalıştı. Ve aradığı resmi bulunca üstüne tıklayarak resmin olduğu web sitesine ulaşıp ürünü satın aldı. 

Peki İşler Bu kadar Basit mi ?

Tüketici yönünden işler gerçekten bu kadar basit. İnsanlar aradığını bulunca , hızlı bir şekilde satın alma eğilimi gösterir. önemli olan sizlerin bu görselleri kullanırken, google görsel aramalarında nasıl üste çıkacağınızı bilmenizdir.

    Görsel aramalarda üstlere çıkmak biraz daha kolaydır diyebiliriz. Bunlar basit ve hızlı bir kaç işlemden ibarettir;

- Görsel dosyalarımıza isim verirken anahtar kelimeyi dikkate almak ve seçici olmak,

- Resimleri kullandığımız açıklama metinlerinde de aynı şekilde anahtar kelimelere önem vermek,

- Resim boyutu da google için önemlidir. Çok küçük ve biçimsiz resimler google tarafından gösterilmez fazla..

- Görsellerdeki etkileşim ve resmin popülerliği

Antalya Web Ajans, sizlere seo konusunda optimum fayda ile hizmet vermeyi amaçlamaktadır. Antalya web tasarım ve Antalya seo için buradan bizimle iletişime geçebilirsiniz.