• 0532 666 63 92
  • info@antalyawebajans.com

Seo Uyumlu Web Sitesi nasıl yapılır olmalıdır

Seo Uyumlu Web Sitesi nasıl yapılır olmalıdır

Antalya Web Tasarım blogunda bugün sizlere , seo yani arama motorlarında sizi üst sıralara çıkaracak bir web sitesi nasıl yapılır ? sorusunun cevabını elimizden geldiğince vermeye çalışacağız.

Seo Uyumlu Bir Web Sitesi nasıl yapılır ?

Ne iş olursa olsun, bir işi yapmadan önce onun temelini kaliteli ve sağlam bir şekilde oluşturmalıyız. Yoksa  tüm emeğimiz boşa gitmiş olur. Seo çalışması için de aynı durum geçerlidir. Seo'nun temelini oluşturan unsur profesyonel şekilde kodlanmış bir web sitesidir. Eğer web siteniz kalitesiz ise dünya kadar site dışı Seo çalışması yapılsa bile istediğiniz başarıyı elde edemezsiniz. Belki çok kısa süreliğine başarı gibi görünen üst sayfalara çıkma ivmesini yakalasanız bile , bu kalıcı olmayacak ve sonuç olarak yine boşa giden emek , zaman , para üçgeninde mutsuzluk yaşayacaksınız.

Şimdi gelelim Seo uyumlu bir web sitesi nasıl olmalıdır sorusunun cevaplarını aramaya.. 

- Web sitesinin kod yapısı Html 5, Css 3 ve Jquery'den oluşmalıdır. Kesinlikle siteniz flash animasyonlar kullanmamalısınız.

- İnternet sitenizin her platforma (telefonlara, tabletlere vs.) uyum sağlayan bir yapısı olmalıdır(Responsive Tasarım).

- Ziyaretçiler web sitenizde rahatlıkla gezebilmelidir. Bu nedenle sitenizde bir kolay ulaşım Menüsü bulundurmalısınız.

- Web sitenizin içerikleri zengin ve  kaliteli olmalıdır. İçeriklerinizdeki yazılar okunabilir ve akıcı olmalıdır.Ayrıca içeriğinizi resim ve videolarla zenginleştirmelisiniz.

- Web sitenizde H1 taglarını kullanmalısınız. Sitenizde H1 tagını sadece bir kez kullanmalısınız. H2 tagını yalnızca üç defa kullanmalısınız. Parağraflarınız için H4 tagını kullanabilirsiniz.

- Web sitenizde Css sprtite tekniği uygulamalısınız. Css sprite tekniği tüm css kodlarının tek bir dosyadan yönetilmesine denir. Aynı çalışmayı javascript (jquery) kodlarınız için de geçerlidir.

- Web sitenize başka sitelerden iframe vb. kodlarla içerik çekmemelisiniz.

- Web sitenizin gözü yormayan, şık bir tasarımı olmalıdır.

- Web sitenizin alan adı (domain) akılda kalıcı ve sizi anlatan bir alan adı olmalıdır.

- Web siteniz ziyaretçiler ile etkileşim içinde olmalıdır. Herhangi bir form doldurulduğunda ya da bir işlem yapıldığında siteniz kullanıcıca cevap vermelidir.

- Web sitenizin w3 html ve w3 css hatalarının olmaması gerekmektedir.

- Web sitenizde bir site haritası bulunması gerekir.

- Web sitenizin dinamik bir yapısı olmalı ve düzenli aralıklarla içerikler eklenerek site sürekli güncel tutulmalıdır.

- Web sitenizde rss beslemesi olması çok iyi olur.

- Web sitenizin kolay kullanımlı bir yapısı olmalıdır. 

Antalya Web Tasarım olarak , sitenizin doğal seo uyumlu olması için yukarıdaki maddeleri kesinlikle dikkate almanızı tavsiye ederiz. Yukarıdaki maddeleri yaptığınızda internet sitenizin arama motorlarındaki yükselişini izlemenin verdiği mutluluğu yaşayabilirsiniz.

Antalya Web Tasarım