• 0532 666 63 92
  • info@antalyawebajans.com

Site Dışı Seo Off Page Seo Nedir

Site Dışı Seo Off Page Seo Nedir

Site Dışı Seo-Off Page Seo Nedir

Off page seo (Site dışı seo) Web sitenizin dışında yaptığınız seo çalışmalarıdır.

Bu çalışmalar seo  için tek başına yeterli değildir. Off page seo sadece ile beraber, site içi seo çalışmalarınıda birlikte yürütmelisiniz..On page seo nedir makalesini inceleyerek bu alanda bilgi sahibi olabilirsiniz. Off page seo nedir ve nasıl yapılır sorusuna bu makalemizde detaylı cevap arayacağız.

Seo uzmanı-danışmanı her zaman site dışı seo konusunda sürekli takipte kalmalı ve stratejilerini çok detaylı planlamalıdır. Kesinlikle kısa süreli yükselme sağlayacak alanlardan uzak durarak organik seo teknikleri içeren çalışmaları gerçekleştirmelidir.

OFF PAGE SEO NEDEN ÖNEMLİDİR?

Off page seo çalışması sitenizin arama sonuçlarında üst sıralarda yer alması için dikkate alınan önemli kriterdir. Geçmiş algoritmalarda ne kadar link o kadar başarı artık yerini nitelikli doğal-organik linklere bırakmıştır. Site dışı seo sayesinde arama sonuçlarında üst sıralarda yer alarak hedef müşteri kitlenize ulaşabilirsiniz. Sizlere verilen linkler sayesinde pagerank, trustrank vs gibi değerleriniz artacaktır.  Ayrıca üst sırada yer alırsanız  sizlere verilen linkler artacaktır.