• 0532 666 63 92
  • info@antalyawebajans.com

Web Sitesi Yaptıracağım Nelere Dikkat Etmeliyim ?

Web Sitesi Yaptıracağım Nelere Dikkat Etmeliyim ?

Antalya Web Tasarım sitemize girip yazılarımızı da okumaya başladıysanız , artık siz de bir internet sitesi yaptırmak istiyorsunuz muhtemelen.

Fakat doğru yerde miyim , nereden başlamak gerek , bu işler nasıl oluyor , nelere dikkat etmeliyim gibi sorulara da cevap bulmak istiyorsunuz değil mi ?

O zaman yazımızı okumaya devam edin lütfen , Antalya web tasarım ailesi olarak öncelikli amacımız topluma artı bir değer üretebilmek ve faydalı olmaktır.

Web siteleri , şirketlerin online dünyadaki kimlikleridir.Bu kimlik sizleri yansıtan en önemli göstergedir.Peki bu kurumsal kimliğin oluşturulmasında nelere dikkat edeceğiz ?

- Profesyonel bir Web Tasarım ajansı

Burada eski tabirle ' Aynası iştir kişinin,lafa bakılmaz ' sözünden hareket ederek doğru bir tasarım ajansı bulabilirsiniz.

- Alan Adı seçimi

- Tasarım seçimi

- Hosting seçimi

- İş sürecini takip edebilmek

- Tasarımın sizi yansıtıp yansıtmadığını incelemek

- Site içeriklerini özgün ve anlaşılır olarak yüklemek ( Ajansınız özgün içerikleri girme sözü veriyorsa bunu onlara bırakabilirsiniz.Aksi durumda içerikleri mutlaka kendiniz girin lütfen.)

- Kopya ve aşırma içerik yüklenmesini engellemek

- Sistemin güvenliğini sorgulamak ve ikna olmak

- Tasarım firmasının mutlaka ve mutlaka admin paneli kurmasını talep etmek.Aksi takdirde siteniz varoldukça , en küçük düzeltmelerde bile yazılım firmasının esiri olursunuz.Bu kötü örnek etrafımızda çok sık görülmektedir.

- Sitenin kodlanması ve yazılımı düzgün olmalı ( burada Tasarım firmasının uzmanlığı ortaya çıkmaktadır.)

- Çağın değişen teknolojilerine uygun ve değişime açık bir site olabilmeli

- İsteğe göre reklam ( banner ) alanları olmalı

- Arama motoru optimizasyonu ( Seo ) yapılmalı

- Site kolay ve anlaşılır bir yapıda olmalı

- Tablet ve telefonlardan sitenize giriş yapılmasına uygun olmalı ( Bu konu için Responsive Tasarım yazımızı inceleyebilirsiniz.)

- Sitenin açılma hızı ve sayfa geçişleri hızlı olmalı

- Tasarım son teknolojiyle yapılmalı.

Eğer bu kriterler , yaptıracağınız veya hali hazırda varolan sitenizde bulunuyorsa web sitenizin yükselişinin ve marka değerinizin artışının keyfini çıkarın.