• 0532 666 63 92
  • info@antalyawebajans.com

Birinci Sayfaya Nasıl Çıkarım

Birinci Sayfaya Nasıl Çıkarım

Antalya Web Tasarım olarak , sizlere faydalı ve anlaşılabilir makalelerle misafir olmaya devam ediyoruz.Bu makale konumuzda ise herkesin hayali ve hedefi olan " google da birinci sayfaya çıkmak" konusu.Faydalı olması dileğiyle ...

Google Yandex Bing gibi Arama motorlarında ilk sayfada çıkmak güzel birşeydir, fakat  önemli olan birinci sayfada kalıcı olmaktır. İnternet teknolojileri o kadar hızlı ve çabuk gelişiyor ki artık her istediğiniz mümkün hale gelebiliyor. İstediğiniz anahtar kelimelerde üste çıkmanızı sağlayan SEO teknikleri, programlar, hileli yollar bunlardan birkaçı.

Öncelikle şunu bilmeliyiz ki Google gibi gelişmiş arama motorları 1. sayfada olan web sitelerini her zaman yakından izliyor. Bu nedenle kaliteli web siteleriniz olmadığı sürece başarıyı ulaşmanız çok zordur.

Peki birinci sayfada olabilmek için ne yapmalı ?

1- Öncelikle rekabet ettiğiniz sektörü en ince detaylarına kadar analiz etmelisiniz.Bu konuda google tarafından sağlanan uygulama araçlarını kullanabilirsiniz.

Rekabet ettiğiniz sektördeki boşlukları yakalamak , web sitenizde yeni ve faydalı stratejiler belirlemek sizleri başarıya götürecektir.Web siteniz her zaman güncel olabilmeli tabir yerindeyse yaşayan bir site olmalıdır.Ektiğiniz bir fidana nasıl ağaç olabilmesi için sürekli bakım ve emek sarfediyorsanız sitenizi de meyve vermesini istediğiniz bir fidana benzetebilirsiniz.

Anahtar Kelime Seçimi

2- Sektörünüzü yakından inceledikten ve analiz ettikten sonra yapmanız gereken şey, arama motorlarının sizi hangi kelimelerden tanımasını istediğinizdir. Yeterli anahtar kelime seçimi ile özgün ve okunabilir içerikler üretmelisiniz.Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarının en sevmediği şey, internet sitesinde kopya içerik kullanılmasıdır. Web sitelerinizde kopya içerikler olması hiçbir zaman fayda sağlamaz. Aksine internet sitenize zarar verir.

 Link sayısında aşırıya kaçmayın.

3- Web siteniz ilk sayfada çıkıyor olabilir. Çok iyi bir SEO altyapısı kurmuş da olabilirsiniz. Ancak link sayısında aşırıya kaçarsanız düşüş yaşayabilirsiniz. Faydalı olmayan linkleri çıkarmalı ve güvendiğiniz sitelerden almalısınız.

 Hileli SEO yöntemlerinden uzak durun.

4- Google’da ilk sayfaya çıkmak sandığınız kadar zor olmayabilir. Bazı SEO firmaları sizi kısa sürede ilk sıralara taşıyabilir. Ancak bu durum doğal yollarla yapılmayan optimizasyonlar için geçerlidir.

İlk sayfaya hile ile çıkan web siteleri durumun fark edilmesi halinde filtreye alınabilir, sandboxa gönderilebilir ya da diğer Google cezaları uygulanabilir.

 Sitenizi güncel tutun.

5- Arama motorlarının 1.sayfasındaki internet sitelerinden olmak ve öyle kalmak için belirli periyodlarda internet sitenizi güncellemeniz gerekiyor. Metin, fotoğraf, link ve video gibi araçlarla dinamik ve güncel web sitelerine sahip olmalısınız.

 Adwords reklamlarından faydalanın.

6- ilk sayfada kalmanın bir kolay yolu da Google Adwords reklam hizmetinden yararlanmaktır. Firmanızın, ürün ve hizmetlerinizin tanıtımını yaptığınız reklamlar ile sürekli görünürlük kazanırsınız.Ayrıca diğer sitelere verilen kampanyalarınız ile sitenizin ziyaretçi sayısını artırırsınız.

 Sosyal medyanın gücünü unutmayın.

7- İlk sayfada kalmak için kullanmanız gereken bir diğer güç de sosyal medya.

Facebook

Twitter

Instagram

Tumblr

Google+

Linkedin gibi kullanıcı sayısı fazla olan sitelerde firma linkinizi paylaşır, kampanyalarınızı yayınlarsanız daha çok kişiye ulaşırsınız. Böylece ziyaretçi sayınız artar ve arama motorları sizi değerli olarak adlandırır.

Nitelikli SEO uygulamasına sahip, özgün içerikli, çarpıcı tasarımlı, ziyaretçi sayısı fazla ve kampanyalar ile adını duyuran web siteleri her zaman Birinci sayfada olur ve yerlerini korurlar.

Antalya Web Tasarım Ajansı