• 0532 666 63 92
  • info@antalyawebajans.com

Dijital Pazarlama Nedir?

Dijital Pazarlama Nedir?

Dijital pazarlama nedir? Sorusunun alanı oldukça geniş olsa da tanımı basittir. Dijital pazarlama, bir ürün veya hizmetin internet temelli araçlar ve mecralar kullanılarak satışının yapılması faaliyetleridir. Günümüzde internet kullanımının bu denli yüksek olduğu bir dönemde dijital pazarlamanın gücü ve önemi tartışılmaz bir boyut kazanmaktadır.

Günümüzde üzün veya hizmetlerini internetten satmak isteyen her işletmenin dijital kanallara gereken yatırımı yapması gerekir. Peki, dijital pazarlama nedir? Dijital pazarlamanın önemi nedir? İnternet tabanlı satış beraberinde sınırların kaldırılmasını getirmiştir. Bu sayede lokasyona bağlı kalmadan marka ve işletmeler hedef kitleleriyle etkileşime girebilmekte ve satış kanalları oluşturabilmektedir.

Neden Önemlidir?

İnternetin bu kadar yaygın olması, mobil teknolojilerin neredeyse her eve girmesi dijital pazarlama açısından şöyle bir sonuç doğurur; pazarlamak istediğiniz ürün veya hizmetlerin hedef kitlesini oluşturan insanlara geleneksel medya mecralarından başka mecralarla ulaşabilme imkânı. Bu da kendi bütçeniz ve imkânlarını dahilinde reklam verebilme, satış yapabilme, hedef kitleyle iletişime geçebilme ve kendinizi onlara anlatma/gösterme imkânı anlamına gelir. Bu yüzden dijital pazarlamanın sahip olduğu dinamikler sayesinde pazarlama alanında büyük bir devrim olduğunu söyleyebiliriz.