• 0532 666 63 92
  • info@antalyawebajans.com

İnternet Sitesi Nasıl Kurulur ve Yapılır

İnternet Sitesi Nasıl Kurulur ve Yapılır

Antalya'da  Web Tasarımı Nasıl Yapılır ? 

Bu blog konumuzda sizlere internet sitesi nasıl kurulur ? sorusunun cevabını dilimiz döndüğünce anlatmaya çalışacağız.Konu içinde sizlere bir internet sitesi nasıl kurulur, internet sitesi kurmak ücretli midir,internet sitemize reklam nasıl alınır gibi soruların cevabını da kısaca vereceğiz. 

Günümüz internet çağında hemen herkes bir internet sitesi kurmak, yazılarını tüm dünyayla paylaşmak ve öne çıkarmak istemiştir.

Şimdi gelelim konu başlıklarımıza ;

Antalya'da İnternet Web  Sitesi Nasıl Kurulur?

İnternet sitesi kurmak için bir takım ihtiyaçları tedarik etmeniz gerekmektedir. 

Bunlar sırasıyla Alan Adı  (domain),sunucu (hosting) , internet sitesi için tema olarak özetlenebilir. 

Bu saydıklarımız size yabancı mı geliyor.? Öyleyse Antalya Web Tasarım konu blogumuzu okumaya devam edin lütfen. Önce domain konusundan başlayarak hepsini tek tek sizlere açacağım.

Alan Adı(Domain)

Alan Adı (Domain) en temel ihtiyaçlarımızdan biridir Çünkü domain olmadan İnternet sitenizin bulunması imkansızdır. Kullanıcılar, internet sitenize ulaşmak için sitenizin adını ya tarayıcı çubuğuna yazarak ya da arama motorlarından (Google,Yahoo,Yandex,Bing...) üzerinden aratarak giriş yapmak isterler.Bu sayede internet sitenize girerler. Alan Adı seçerken çok dikkat etmelisiniz çünkü sitenizin adı, sitenin içerikleriyle uyumlu olmalıdır. Bunun yanında alan adı parayla satılmaktadır.Bununla birlikte ücretsiz alan adı da alma imkanınız bulunmaktadır.Fakat ücretsiz alan adının pek çok dezavantajı bulunmaktadır.

Şimdi Antalya Web Tasarım olarak sizlere alan adı uzantılarını kısaca açıklayalım.

Alan Adı Uzantıları

.com = Ticari internet sitelerini tanımlamak için kullanılır.

.net = Genel olarak bilgi paylaşımı yapan ve internet ile ilgili ticari kuruluşları tanımlamak için kullanılır.

.org = Kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşları tanımlamak için kullanılır.

Alan Adı ücretleri ne kadardır ?

Eğer kullanmak istediğiniz alan adı daha önce alınmadıysa ve boştaysa ortalama 10 usd gibi rakamlara satın alabilirsiniz.Fakat istediğiniz alan adı başkası tarafından alınmış ise ya alternatif bir isim veya alternatif bir uzantı tercihine bakmanız gerekmektedir.Antalya Web Tasarım olarak sizlere internet sitesi kurarken almak istediğiniz alan adı konusunda danışmanlık hizmeti verdiğimizi lütfen unutmayın

Sunucu (Hosting)

Sunucu (Hosting), internet sitenizle ilgili tüm içeriklerin barındırıldığı yerdir.Bunu bir Harddisk olarak düşünebilirsiniz.

İnternet sitenizin görselleri , yazıları, üyelerinizin bilgileri, internet sitenizin teması gibi tüm herşey sunucuda barındırılır.Bu sunucular, bedava ve paralı olmak üzere ikiye ayrılır.Bedava sunucular adı üstünde bedavadır.Bu tür sunucular çok basit anlamda ihtiyaçlarınıza cevap vermeye çalışan kısıtlı alternatiflerdir.Hızları çok düşüktür ve genellikle deneme amaçlı olarak kullanılır.Kaliteli ve profesyonel bir internet sitesi düşünüyorsanız mutlaka bir sunucu hizmeti satın almanız gerekmektedir.

Antalya Web Tasarım olarak sizlere sunucu (hosting) hizmeti ve danışmanlığı verdiğimizi lütfen unutmayın.

İnternet Sitesi Teması

Tema bizim sitemizin vitrini ve aynasıdır diyebiliriz.Bu nedenle seçtiğiniz temanın , sizi ve açacağınız internet sitesini yansıtabilmesi çok önemlidir.İnternet sitesi temalarının da paralı ve parasız versiyonları bulunmaktadır.Antalya Web Tasarım olarak sizlere özgün temalarımızla hizmetinizde olduğumuzu lütfen unutmayın.

Yazılarımızı beğendiyseniz lütfen diğer blog konularımızı da inceleyiniz.

Antalya Web Tasarım