• 0532 666 63 92
  • info@antalyawebajans.com

Seo için Backlink Almanın Önemi

Seo için Backlink Almanın Önemi

Backlink Nedir ?

Teknik anlamda backlink; Bir internet sitesinin başka bir internet sitesine link verme işlemidir. Bunu herkesin anlayacağı tabirle açıklamak gerekirse Backlink ; Yeni bir işyeri açtığınızda civardaki esnafın sizi herkese önermesi ve referans olmasıdır.

Bu referans sisteminde sizi öneren sitelerin google da itibar sahibi olması çok önemlidir.Etkisi yok denecek kadar az ya da olumsuz referans olacak sitelerden de uzak durmak gerekmektedir.Yani Mahallenin muhtarının size referans olmasıyla , mahallenin ipsiz sapsız gezeni nasıl etki yaparsa internette de aynı böyledir :)

Backlink seo için çok ilk üçe girecek kadar önemli bir etkendir. Bununla beraber bir o kadar da dikkat edilmesi gereken bir hizmet alanıdır.

Etkisiz yüzlerce backlink almak yerine , kaliteli ve itibarlı sitelerden alınacak bir backlink , sizleri sıralamalarda daha üstlere taşıyacaktır.

Antalya web ajans olarak sizlere bu konularda da hizmet ve danışmanlık verdiğimizi hatırlatır , diğer blog konularımızı da takip etmenizi öneririz.